Україна отримала від COVAX офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від COVID-19.
Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
“Тепер, додатково до запланованих закупівель вакцини за бюджетні кошти, Україна вже 100% отримає понад 8 млн. доз вакцини безкоштовно. Шприци для ін’єкцій також. Продовжуємо працювати над тим, щоб холодильне обладнання (+2 … +8) для пунктів щеплення приїхало у найкоротші терміни”, – написав Ляшко у своєму блозі.
МОЗ залучатиме до процесу логістики ДП "Укрвакцина" та приватні компанії – для забезпечення доступу до обладнання для ультра-холодного зберігання, із температурним режимом -60/-80 градусів Цельсія.
“Жодна вакцина в світі не розроблялась так швидко, як вакцина від COVID-19. І це реально безпрецедентний факт! Це дає надію на подальші наукові винаходи в профілактиці інфекційних хвороб. Але тепер міжнародна спільнота повинна встановити новий стандарт доступу і справедливого розподілу цих вакцин. Доступ до COVID-вакцини через COVAX визначає майбутнє глобальної системи охорони здоров’я. Україна повноцінний член цієї команди”, – зазначив Ляшко.
Нагадаємо, 18 листопада COVAX підтвердила інформацію про виділення Україні вакцини від коронавірусу на безплатній основі для 4 мільйонів людей.
4 грудня Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав технічні документи щодо надання вакцин.
Додаткові вакцини, які зможе закупити Україна, коштуватимуть близько 7 доларів. Курс вакцинації від коронавірусу, який складатиметься з двох доз, коштуватиме близько 14 доларів. Це майже 400 гривень.
Україна отримає вакцину від коронавірусу кількома партіями. Перший транш засобу складатиметься з 1,2 млн доз.
Україна розраховує отримати вакцину проти коронавірусу у другому кварталі 2021 року.
Раніше президент Зеленський назвав цинічними заяви деяких політиків, які вважають цілком реальним і доцільним отримати у Росії вакцину від коронавірусу.
Такий його коментар з'явився після того, як лідер "Опозиційного блоку - За життя" Віктор Медведчук на зустрічі із президентом країни-агресора Владіміром Путіним висловився за те, аби Київ звернувся до Кремля з таким проханням.
Віктор Медведчук, його дружина та син Богдан ще у серпні, відпочиваючи у Криму, зробили щеплення російською вакциною "Спутник". Про це повідомив сам Медведчук, запевнивши, що тепер антитіл проти Covid-19 у нього достатньо.
Російські ЗМІ пишуть, що нібито Росія готова поза чергою, "з гуманітарних міркувань" надати Україні вакцину і що для цього достатньо лише офіційного запиту від української влади.
Президент Володимир Зеленський після саміту Україна-ЄС у Брюсселі відповів на такі ініціативи, хоч і не називав імен.
"Саме Євросоюз підтвердив, що допоможе Україні отримати справжню вакцину, коли вона з'явиться й не викликатиме сумнівів у вчених. Тому не раджу дуже вірити в передвиборчі "ініціативи" окремих циніків, які вже вакцинувалися неперевіреними засобами", - написав він у своєму Telegram-каналі.
COVID-19 Vaccine Global Access Facility - COVAX - це спільна ініціатива Глобального альянсу з вакцин та імунізації, Коаліції з інновацій для епідемічної готовності та Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Її мета - прискорити розробку та виготовлення вакцин від коронавірусу та забезпечити її доступність для усіх країн світу. ЄС вже пообіцяв виділити 400 млн євро для закупівлі майбутніх вакцин для країн з низьким та середнім рівнем життя.
Окрім того, Україна закуповуватиме вакцини за кошти бюджету напряму у виробників, коли вони будуть у продажу, запевняли у міністерстві охорони здоров'я.
Московські власті збираються прищепити 140 мільйонів населення РФ вакциною "Спутник V" яка станом на 18 листопада цього року існувала в кількості 58 тис. доз. Щоб вакцина спрацювала, її треба колоти двічі, а також понад 40 діб не вживати алкоголь. Російська журналістка Юлія Латиніна стверджує, що в росіян виникли проблеми з масштабуванням: одна річ – виготовити вакцину в пробірці, інша – в біореакторі. Одне слово, росіяни зараз не здатні забезпечити своєю вакциною самих себе, не говорячи про те, щоб постачати її Україні.