У своєму Facebook відома українська письменниця Оксана Забужко розкритикувала Міністерство освіти та науки за рішення лишити в шкільній програмі російських письменників.
"От я просто навіч бачу за прагненням впхати дітям 20-х років ХХІ ст. у шкільні програми Булгакова й Ільфа з Петровим — вилізлого з-за гаражів якогось Богом скривдженого райцентру "попаданця": совєцкого інженєра 1970-х у витягнутих на колінах синіх спортивних штанях, який замолоду діставав вищеназваних авторів "по блату" (або "на макулатуру"). Сучасним дітям це нафталінове опудало вже навіть не дєдушка, а прадєдушка (!). Але все ще, qrwa, рветься вбрати їх у свої витягнуті на колінах сині спортивні штани, які вперто вважає ознакою культурної людини", — обурилася Забужко.
4 серпня у телемарафоні єдиних новин керівника Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрія Кононенка заявив, що у шкільній програмі залишаться твори Миколи Гоголя, а також "Собаче серце" Михайла Булгакова, "Бабин Яр" Анатолія Кузнецова та "12 стільців" Ільфа та Петрова.
"А взагалі, це лютий фейспалм: ми сьогодні — країна найкращої в світі армії і найпередовіших цифрових технологій — і як же можна дозволяти собі зберігати таку, прости-Боже, немиту-неполоту "літературну бурятію" в МОНі?!", — підкреслила письменниця.
Веніамін Цвєтков