вологість:
тиск:
вітер:
Генпрокурор США Меррік Гарленд схвалив передачу Україні конфіскованих активів близького до рашистської влади підсанкційного бізнесмена Константіна Малофєєва.
Генпрокурор наголосив, що це перший випадок передачі конфіскованих у США коштів російських олігархів Україні, повідомляє Reuters.
"Хоча це перший переказ Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відновлення України, він не буде останнім", – сказав Гарленд.
Минулого року Міністерство юстиції США звинуватило Малофєєва у порушенні санкцій, накладених на Росію у відповідь на її вторгнення в Україну. За даними американського Мін’юсту, Малофєєв фінансував російських агентів, які підбурювали сепаратистські настрої в Криму.
За словами Гарланда, тоді було "конфісковано мільйони доларів з рахунку у фінансовій установі США, пов’язаних із порушенням санкцій Малофєєвим".
Як повідомлялося, на початку лютого американський суд вирішив конфіскувати $5,4 млн, які належали підсанкційному російському бізнесмену Костянтину Малофєєву.
Рішення судді окружного суду у федеральному суді Манхеттена стало першою постановою про конфіскацію активів російського олігарха відтоді, як Міністерство юстиції країни у 2022 році створило цільову міжвідомчу групу KleptoCapture, що забезпечує дотримання санкцій, введених США та їх союзниками у відповідь на вторгнення в Україну.
Влада США звинуватила Малофєєва, власника телеканалу "Царьград ТВ", у фінансуванні сепаратистів у Криму, який Московія незаконно анексувала у 2014 році. Малофєєв, який заперечує фінансування сепаратистів, потрапив під санкції Вашингтона того ж року та був звинувачений у їх порушенні у 2022 році.
Так, наприкінці минулого року прокурори заявили в суді, що мають право конфіскувати гроші на рахунку Малофєєва в банку Sunflower у Денвері, оскільки він намагався перевести їх діловому партнеру всупереч санкціям США. Сам Малофєєв не оскаржив запит прокуратури на конфіскацію коштів, у коментарях російським ЗМІ він запевняв, що йдеться про кошти, заморожені ще у 2014 році. Він також заперечує наявність будь-яких активів у західних країнах.
Нагадаємо, наприкінці 2022 року президент США Джо Байден підписав закон, що дозволяє Міністерству юстиції передавати деякі конфісковані активи Держдепартаменту для допомоги Україні.