ТОЛЬКО ЧТО

2023.08.22

Будь-яке тимчасове припинення вогню - це підґрунтя майбутньої війни

Picture

Після того, як у НАТО заявили про можливість територіальних поступок України в обмін на вступ до альянсу, на Заході посилюється дискусія щодо потенційних переговорів з Росією.

Офіційний Київ неодноразово наголошував, що Україна не готова пропонувати території в обмін на мир з Московією або членство у НАТО.

Зокрема, президент України Володимир Зеленський відкинув таку ідею під час нещодавньої спільної пресконференції з прем'єр-міністркою Данії Метте Фредеріксен. "Обмін територій? Ми готові обміняти Бєлгород на наше членство в НАТО", - заявив президент.

Своєю чергою, представник українського МЗС Олег Ніколенко днями так прокоментував подібні допущення на своїй сторінці у мережі Facebook: «Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують".

Від пошуку компромісу з Московією застерігає "деяких нетерплячих західних лідерів" старша наукова співробітниця Ініціативи трансатлантичної безпеки в "Атлантичній раді" Енн Марі Дейлі в статті для видання New Atlanticist від 21 серпня, повідомляє "Голос Америки".

"Росія продовжуватиме шукати грандіозну угоду зі Сполученими Штатами щодо "європейської безпеки", яка базуватиметься на інтересах Москви та без участі постраждалих країн, зокрема, України. Таким чином, вкрай важливо, щоб американські політики та дипломати повністю включили Київ у всі мирні переговори з Росією. [...] Інакше Сполучені Штати зміцнили б помилкове переконання Москви, що, як це було в 1939 році з нацистською Німеччиною, вона може брати участь у територіальній торгівлі та вдаватися до примусу менших країн і укладати угоди з більшими", - аналізує експертка.

З нею погоджується і відома американська журналістка та історикиня Енн Еплбаум, яка у своєму інтерв’ю Радіо Свобода наголошує: "Я уявляю мир лише єдиним способом: він має передбачати політичні зміни в Росії. Тобто росіяни мають зрозуміти, що війна була помилкою. Зрозуміти, що Україна – це окрема країна, що вона не буде частиною Росії ні зараз, ні ніколи. І тоді вони мають вийти з усієї чи більшої частини української території, яку вони окупували".

Епплбаум нагадує, що українська позиція передбачає лише один набір кордонів, які були міжнародно визнані у 1991 році.

"Будь-який інший сценарій, ви знаєте, будь-яке припинення вогню або тимчасове припинення вогню або щось, що залишає ситуацію такою, як зараз, не є підґрунтям для постійного миру. Це підґрунтя майбутньої війни, яка і сталася після 2014 року", - наголосила історикиня.

Енн Марі Дейлі також додала, що, на її думку, "лише гарантії безпеки, підкріплені військовою силою, можуть стримати майбутню російську агресію проти України".

Раніше, 16 серпня, представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі заявив: "Ми публічно сказали, що у майбутньому Україна буде членом НАТО". Посадовець також спростував інформацію про те, що в адміністрації Байдена ведуться розмови про можливе надання Україні членства в Альянсі, за умови здачі Києвом захоплених Росією територій.

Больше новостей из этой рубрики
все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ