ТОЛЬКО ЧТО

2023.11.08

Командування рашистів відправить на фронт проти ЗСУ підрозділ з українських військовополонених

Рашистське військове командування планує найближчим часом відправити на фронт т. зв. батальйон "Богдан Хмельницький", який складається з українських військовополонених.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Там наголошують, що такі наміри РФ є очевидним порушенням Женевської конвенції про військовополонених. 

Так, рашистське пропагандистське інформагентство РИА Новости повідомило, що 7 листопада солдати батальйону "Богдан Хмельницький" склали присягу на вірність Московії і незабаром будуть розгорнуті в Україні.

Зазначається, що формування діятиме у складі угрупування "Каскад" так званої терористичної організації "ДНР" на території Донецької та Запорізької областей.

Російські джерела стверджували, що командування РФ поводитиметься з військовополоненими так само як і з російськими солдатами, і що вони отримуватимуть однакову зарплату та пільги.

В ISW наголосили, що за даними рашистських ЗМІ, рашистські війська завербували до 70 українських військовополонених з різних колоній у Московії для служби в батальйоні "Богдан Хмельницький". 

"Женевська конвенція про військовополонених забороняє використання військовополонених у військових діях на боці держави, яка їх захопила, зазначаючи, що жоден військовополонений не може бути в будь-який час відправлений або затриманий у районах, де він може бути підданий впливу пожежі в зоні бойових дій і не повинні залучатися до праці, шкідливої ​​для здоров’я або небезпечної природи", - зазначили експерти Інституту вивчення війни.

Напередодні стало відомо, що московити утримують на своїй території українських військовополонених та цивільних у жахливих умовах - без належного харчування, медичного обслуговування та із застосування насильства.

Больше новостей из этой рубрики
все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ