Одну з вулиць у Дарницькому районі Києва перейменували на честь ветерана війни проти рашистської агресії, співзасновника ГО «Res_Publika. Брати по Зброї», поета і громадського діяча Гліба Бабіча. Про це повідомив депутат з фракції «Європейська Солідарність», офіцер-десантник Олександр Погребиський.
Петро Порошенко відреагував на цю новину у Facebok. «Герої живуть доти, доки памʼять про них зберігається у наших серцях. Сьогодні в Києві зʼявилася вулиця імені Гліба Бабіча. Друже Глібе, ти заслужив на це. Знаю, що там, на небесах, ти посміхаєшся», – написав Порошенко.
«Дякую нашій київській команді «Європейської Солідарності», яка порушила це питання під час засідання Київради. Це найменше, що наша команда може зробити для тебе, друже», – пише пʼятий президент.
У жовтні минулого року ініціативна група киян запропонувала перейменувати вулицю Канальну на честь Гліба Бабіча. У додатку «Київ Цифровий» відбулося голосування.
Гліб Бабіч загинув у липні 2022 року біля Ізюма на Харківщині.
До 2019 року був командиром взводу 10-ї ОГШБр. Після 24 лютого 2022 року став бійцем сил ТРО Києва. Написав понад 500 пісень та віршів. 7 пісень на вірші Бабіча виконує гурт Kozak System – «Подай зброю», «Сила і зброя», «Досить сумних пісень», «Свобода наче любов», «Мольфар», «Ті, що тримають небо над Різдвом» і «Не покинь».
Гліб Бабіч втілював в життя багато проєктів допомоги армії, зокрема останній його проєкт зі створення комплексу оптико-електронної розвідки «Локі». Комплекси оптичної розвідки, які спроєктував Гліб Бабіч вздовж лінії фронту, врятували багато життів українських воїнів.
Як повідомляв Рупор, петицію про бронь і демобілізацію письменників і діячів мистецтва і заміну їх на фронті на представників правоохоронних органів відхилили в Офіційному інтернет-представництві президента України. Ідея з висуненням такої петиції з’явилася в письменниці Ірини Власенко після загибелі на фронті поета Максима Кривцова, котрий через ранню смерть не встиг закінчити свій перший роман.
“Друзі, може, хтось має досвід складання петицій. Допоможіть скласти правильну петицію, щоб її прийняли до розгляду!” – звертається Власенко до небайдужих громадян.
До слова, в Мінсоцполітики зазначали, що на початок квітня 2022 року в Україні пенсії одержували 10,8 млн осіб, з яких понад 540 тисяч – військові пенсіонери. Нагадаємо, що військовий має право на негайну пенсію у 55 років або до цього віку, якщо він має 16 років служби як офіцер або 22 років служби в іншому званні. Тобто в Україні є десятки, якщо не сотні, тисяч людей, які не досягли 60 років, але перебувають на пенсії, і їх не можуть мобілізувати, хоч вони мають військову підготовку.
Щонайменше 50 або 100 тисяч українських правоохоронців можна вже сьогодні призвати і забрати на фронт, вважає політичний і військовий аналітик, ветеран АТО, екскомандир роти в батальйоні “Айдар” Євген Дикий.
За його словами, зараз правопорядок в Україні охороняють забагато людей. Водночас усі вони проходять фізичну підготовку, медичну комісію та мають хоча б базові навички володіння зброєю. На думку Євгена Дикого, мобілізацію можна забезпечити одним рішенням – зменшити відомствам квоту на бронювання працівників.
Спецпризначенець, офіцер ЗСУ, народний депутат VIII скликання Ігор Лапін також вважає, що мобілізовувати потрібно деяких представників силових структур. Лапін погоджується, що поліціянти мають шукати правопорушників, але пропонує деякі функції делегувати саме жінкам.
“Я вважаю, що треба наводити лад: чітко розмежувати хто і що має робити, розібратися зі спецобліком. Голова Нацполіції виходив і казав, що у них там тільки 100 тисяч і вони зайняті, повістки роздавати не будуть і воювати їм нема коли, бо в них багато роботи”, – зазначає військовий.
Проте за інформацією екснардепа, в системі МВС на початок повномасштабного вторгнення було не 100 тисяч, а 367 тисяч особового складу.
“Розумію, є прикордонники, ДСНС, які працюють нон-стоп, а інші – слідчі, БЕБ (Бюро економічної безпеки, – Ред.), ДБР і так далі. Слухайте, у нас у силових структурах – купа народу”, – каже Лапін.
Крім того, він нагадав, що є певна категорія силовиків, які рано пішли на пенсію за вислугою років.
“Ті, що на пенсію пішли в 40 років – нормальні, здорові, вони відслужили вже в поліції чи міліції й далі ховаються за спецобліком, водночас левова частина з них навіть не стоїть (на військовому обліку. – Ред.). Скажіть, будь ласка, ми їх для чого беремо, ми для чого цьогоріч витратили 136 мільйонів на закупівлю нових автозаків? Тут питання, чи вистоїть держава, чи вона буде існувати, а у нас ментів, перепрошую, бережуть”, – обурюється військовий.
Веніамін Цвєтков
На фото: пошкоджений окупантами пам'ятник Тарасу Шевченку в Бородянці