8-15 липня Україну накриє тропічне повітря з Африки – внаслідок чого температура вдень підвищиться до +38 +41 °C у більшості областей.
Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.
“Впродовж 11-15 липня у більшості областей очікується сильна спека: максимальна температура вдень становитиме 35-38 °C; у південних, східних, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях місцями буде надзвичайна спека 40-41 °C2”, – йдеться у повідомленні.
Для України абсолютний максимум температури складає 42 °C, таку температуру зафіксували на Луганщині 12 серпня 2010 року.
За словами синоптика, метеоролога, кандидата географічних наук Ігоря Кібальчича, які наводить Meteoprog, денні максимальні значення температури місцями можуть досягти рекордних показників за весь період метеорологічних спостережень.
За прогнозом метеоролога, у понеділок, 8 липня, у західній частині, вдень також у східних областях очікуються короткочасні дощі у супроводі гроз. На решті території країни без опадів. Вітер північний / північно-східний, 5 – 10 м/с, при грозах поривчастий. Температура повітря вночі +16…+21 °С, вдень +26…+31 °С, у центральних, південних та східних областях +33…+38 °С.
У вівторок, 9 липня, у західних областях, а також місцями на Херсонщині та Миколаївщині можливі невеликі короткочасні грозові дощі, переважно у денний час. В інших регіонах країни без істотних опадів. Вітер північно-східний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +17…+23 °С, вдень +27…+33 °С, у центральних, південних та східних областях +35…+40 °С.
У середу, 10 липня, на всій території України очікується малохмарна погода, переважно без опадів. Вітер північно-східний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +18…+24 °С, вдень +28…+33 °С, у центральних, південних та східних областях +35…+40 °С.
У четвер, 11 липня, в Україні утримається суха та спекотна погода, лише вдень на крайньому заході та у Карпатах пройдуть короткочасні грозові дощі, місцями можливі град та шквали, 15 – 20 м/с. Вітер східний / північно-східний, 5 – 10 м/с, у Криму та Приазов’ї окремі пориви, 15 – 17 м/с. Температура повітря вночі +19…+24 °С, вдень +29…+34 °С, у центральних, південних, східних областях та на Закарпатті +35…+40 °С.
У п’ятницю, 12 липня, на більшій частині території нашої країни продовжиться період аномальної спеки та відсутності опадів. Вітер східної чверті, 5 – 10 м/с; у західних областях змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі +17…+22 °С, на півдні місцями до +25 °С; вдень +30…+35 °С, у центральних, південних та місцями західних областях +34…+39 °С.
У суботу, 13 липня, в Україні опадів не передбачається, лише вдень у західній частині подекуди пройдуть локальні грозові зливи у супроводі шквалів та граду. Вітер північно-східний, на Правобережжі країни південно-східний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +17…+22 °С, на півдні та у Криму місцями до +25 °С; вдень +33…+39 °С.
У неділю, 14 липня, у західній частині можливі місцями короткочасні грозові дощі, на решті країни сухо і спекотно. Вітер змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі +18…+23 °С, вдень +34…+39 °С, у західних областях +26…+31 °С.
Одна з найпоширеніших реакцій нашого організму на спеку – теплове виснаження. Його симптоми: головний біль, запаморочення, переднепритомний стан. Зазвичай, щоб впоратися з тепловим виснаженням, достатньо добре відпочити в прохолодному приміщенні та поповнити запас рідини.
Тепловий удар більш серйозний та вимагає медичної допомоги – він часто супроводжується сухістю шкіри, спазмами м’язів, температурою тіла вище 39°C, розгубленістю, а іноді й втратою свідомості. Оскільки температура тіла підвищується надзвичайно швидко, це впливає на центральну нервову систему та систему кровообігу.
Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.
Для людей, які дійсно не звикли до спеки, існує ризик теплового набряку. Щоб уникнути перегріву, тіло розширює кровоносні судини, внаслідок чого кров може накопичитись у щиколотках. Навіть пітливість іноді може відбуватись не так, як має бути. Якщо ви помітили крихітні червоні плями на шкірі з відчуттям поколювання – це тепловий висип, що є ознакою забитих потових пор.
Підтримуйте вдома температуру повітря близько 32°C вдень – і 24°C вночі. Це особливо важливо, якщо в будинку є діти, люди старше 60 років або особи з хронічними захворюваннями.
Провітрюйте приміщення вночі. Якщо відчинити вікно у спеку, то в приміщення потрапить тепле повітря. Увечері температура знижується – скористайтеся цим, щоби накопичити нічної прохолоди на першу половину наступного дня. З настанням вечора відчиніть вікна, і нехай протяг трохи погуляє по кімнатах. Тільки обов’язково закрийте все до сходу сонця, поки температура знов не почала підвищуватись.
Постарайтеся знизити теплове навантаження всередині квартири або будинку. Вдень зачиняйте вікна та віконниці (якщо є), особливо якщо вони виходять на сонячну сторону. Вимкніть штучне освітлення та всі електричні прилади, без яких можете обійтися. Повісьте віконниці, штори, навіси або жалюзі на вікна, в які вранці й удень світить сонце.