у ніч на вівторок, 20 серпня, російська окупаційна армія атакувала Тернопіль, на підприємстві виникла пожежа. Місто накрив густий чорний дим.
Пожежу, яка виникла внаслідок російського ракетного удару по промисловому об’єкті, локалізували, наразі триває гасіння. Також Центр контролю та профілактики хвороб проводить моніторинг якості повітря та води. Про це служби повідомили на брифінгу.
Так, начальник Головного управління ДСНС України в Тернопільській області Віктор Маслей повідомив, що близько 03:00 відомство отримало повідомлення про пожежу на одному з підприємств міста Тернопіль.
По прибуттю було встановлено загоряння внаслідок влучання ворожого предмета в одну з ємкостей, де зберігалися паливо-мастильні матеріали, виникла пожежа.
Вказується, що для ліквідації цієї пожежі були залучені рятувальники Тернопільського гарнізону, а також з інших міст Тернопільської області, понад 20 одиниць техніки та понад 90 рятувальників. Крім того, залучалися два пожежні потяги з Тернополя та Львов.
"У результаті проведених дій о 06:50 відбулася локалізація пожежі, тобто її розповсюдження було припинено та взято під контроль. Зараз відбувається гасіння пожежі. Постраждалих унаслідок події не було", – додав він.
На його думку, протягом дня "ця подія буде повністю ліквідована".
Крім того, служби розпочали моніторинг якості повітря та незабаром розпочнуть проводити контроль якості води для того, щоб відповідно реагувати в разі підвищень.
Головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук розповіла, що установа отримала наказ про збір групи швидкого реагування на хімічну небезпеку, яка виїхала на місце події та провела заміри на межі житлової зони на вміст CO, CO2, NH2, хлорвмісні й інші речовини.
"Напрямок вітру є південно-західний, факел піднявся досить високо і шкідливі речовини пішли у високі шари атмосфери, розсіюються далі за рухом повітряних мас. … Маси рухаються в напрямку Теробовлі й Козови", – повідомила вона.
Чайчук поінформувала, що перевищень шкідливих речовин немає, фіксуються сліди згоряння – CO2 та хлорвмісні речовини, які не перевищують допустиму концентрацію в повітрі.
Також було проведено забір питної води з водозаборів з метою убезпечення попадання таких речовин у воду. Експрес-метод не виявив шкідливих речовин у воді.
До уточнених досліджень атмосферного повітря та води Чайчук порекомендувала утриматися від перебування на свіжому повітрі. Зокрема, зазначила вона, бажано тримати дітей у закритих приміщеннях.