ПОЛИТИКА
28.08.2024Басейни, а не дрони: Львівський університет і "Ескулаб" під прицілом неефективного управління
ПОЛИТИКА
02.07.2024Від міністра Федорова вимагають пояснити інформацію про ймовірний злив даних із "Дії"
вологість:
тиск:
вітер:
Відомий громадський активіст, очільник «Фундації «DEJURE» Михайло Жернаков свого часу активно працював на режим Януковича і ухвалював рішення проти Революції Гідності, будучи суддею Вінницького окружного адміністративного суду.
А під час Євромайдану він їздив до Москви на конференцію, організовану Асоціацією юристів росії та Російською академією юридичних наук. Про це пише «Закон і бізнес».
«Жернаков поїхав до рф у розпал акцій на Євромайдані, коли вже було очевидно, що за придушенням протестів та знесенням наметового містечка на Майдані Незалежності явно проглядається «рука Москви», - йдеться в статті.
А після масових убивств активістів на Майдані у лютому 2014 року суддя Жернаков визнав протиправним і скасував рішення Хмільницької міськради, в якому депутати засудили дії влади щодо протестувальників і вимагали відставки уряду.
«Це свідчить про те, що після візиту до Москви Жернаков як суддя ВОАС діяв в інтересах російськи спецслужб», - відзначає видання.
За фактами низки злочинних дій під час суддівства Жернакова в інтересах режиму Януковича була подана заява до Державного бюро розслідувань. На думку адвоката, який її подав, у діях Жернакова є ознаки щонайменше 8 злочинів і вони стали «елементом реалізації загального злочинного задуму влади з придушення протестів».
Нагадаємо, нещодавно Жернаков розшукувався через неявку за повісткою. Потім його затримали та оштрафували за ухилення від мобілізації, а ВЛК визнала повністю придатним до військової служби.
Але він ошукав військкомат, подавши довідку про працевлаштування викладачем у приватному університеті Київська школа економіки, а потім звільнився звідти через виявлений плагіат. Під тиском ЗМІ він був змушений визнати, що не працює в КШЕ.
За даними ЗМІ, зараз Жернаков через свою «Фундацію DEJURE» та інші звʼязки контролює третину членів Громадської ради доброчесності і впливає на судову систему, подаючи негативні висновки щодо суддів.