ПОЛИТИКА
28.08.2024Басейни, а не дрони: Львівський університет і "Ескулаб" під прицілом неефективного управління
вологість:
тиск:
вітер:
85 дівчат Дарницького дитячого будинку-інтернату (Київ) отримали важливу гуманітарну допомогу від групи киян-меценатів. Допомога надана у партнерстві з благодійним фондом Ксенії Березної.
Напередодні новорічно-різдвяних свят дітям, які зростають без батьківської опіки, волонтери привезли благодійну допомогу: спортивні костюми, кросівки, куртки, мобільні телефони, ноутбуки, іграшки. Такі потреби озвучили в дитячому будинку у відповідь на запит благодійників.
Дівчата Дарницького дитячого будинку-інтернату отримали допомогу від київських волонтерів
Як розказали меценати, благодійництвом для дітей вони займаються вже більше чотирьох років. Почалось все з допомоги дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) ще чотири роки тому.
«Ми вже більше чотирьох років на Київщині періодично допомагаємо дитячим будинкам сімейного типу родини Федоряк (м. Узин) та родини Міщенко (с. Горохуватка, Кагарлицький р-н). Нас таких 10 чоловік – друзі, які проживають у Києві та працюють за різними спеціальностями. Збираємось власними коштами. Запитуємо у батьків-вихователів, що потрібно дітлахам. Закуповуємо необхідне. Це наша приватна ініціатива, тому ми не створювали спеціальний благодійний фонд. Ми мобільні та гнучкі в допомозі», – пояснює учасниця волонтерської групи, киянка Ганна Карелова.
За її словами чого тільки за цей час волонтери не закупали для дітвори: меблі (дивани, шафи, ліжка), техніка (холодильники, пральні машини, ноутбуки, мобільні телефони, тощо), постільні речі, різноманітна одежа, засоби гігієни, канцелярські товари, продукти харчування, тощо. Сума одного збору на допомогу складає десятки тисяч гривень.
Меценати вручають подарунки в дитбудинку на Дарниці
«Якщо опустити нюанси державної підтримки в залежності від типу дитячого будинку, з державного бюджету на одну дитину припадає 6-10 тис грн. на місяць. Зрозуміло що цієї суми ледь вистачає на забезпечення мінімальних життєвих потреб дітлахів. Про щасливе дитинство тут і геть говорити. Волею випадку, як це буває в житті, хтось з наших друзів колись стикнувся з цією проблемою. За прикладом інших меценатів ми вирішили також долучитись до допомоги дітям Київщини», – згадує ще один учасник команди Микола Овчинніков.
Зрозуміло, що з початком повномасштабного вторгнення росії особлива увага українців була прикута до допомоги фронту. Чим займалась і волонтерська група киян.
Водночас, як зауважує Ганна Карелова, через жахливу війну в Україні почала зростати кількість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування з інших причин. З’явилась категорія вимушено переміщених осіб (ВПО) з окупованих територій, у складі сімей яких також є діти.
«ВПО ми також допомагали у 2023-2024 роках. Серед них люди, які поселились у «Містечку Хансена» (Тарасівка, Київська обл.) та модульному містечку у Бучі», – уточнює Микола Овчинніков.
Зустріч волонтерів з дітлахами у Дарницькому дитячому будинку-інтернаті
Тож було вирішено розширити допомогу саме дітям та сконцентруватись на поліпшенні умов виховання малечі. Друзі-волонтери звернулись до відомого благодійного фонду Ксенії Березної, з якою були раніше знайомі. Фонд вже володів ситуацією по потребам дитячих будинків Київщини. Тому виступає координатором приватної ініціативи – надає інформацію про те, кому та скільки потрібно закупити речей.
У партнерстві з фондом останні два роки волонтерська група активно допомагає різним дитячим будинкам Київщини. На їх рахунку меценатські акції для десятка дитячих будинків.
«За рекомендацією фонду напряму самостійно закуповуємо необхідні речі дітям та також як меценати робимо пожертви самому фонду для його власних програм допомоги», – розказала Ганна Карелова.