Засновник 13-ї бригади Національної гвардії “Хартія” Всеволод Кожемяко заявив, що у 2025 році війна в Україні стане ще більш жорстокою, а на її завершення сподіватися зарано. Він назвав три ключові причини, які ускладнять ситуацію на фронті та міжнародній арені.
Про це він розповів в інтерв’ю для “Української правди“.
Кожемяко прогнозує, що у 2025 році політики, зосереджені на майбутніх виборах, намагатимуться загравати як із мирним населенням, так і з військовими. Проте ці дії, за його словами, будуть нещирими.
“Мирне населення, введене в оману обіцянками швидкого закінчення війни, дедалі більше віддалятиметься від захисників”, – наголосив він.
Перша причина продовження війни – вигода Московії. За словами Кожемяка, Кремль перебудував економіку, навчився обходити санкції та продовжує заробляти великі кошти. Крім того, московитська пропаганда ефективно мобілізує населення, забезпечуючи високі рейтинги влади.
“Росія продовжує просуватися вперед по всій лінії фронту. Влада в країні стабільна, і існуючій системі нічого не загрожує”, – зауважив Кожемяко.
Друга причина – послаблення впливу США. На думку військового, адміністрація Дональда Трампа, який став новим президентом США, не має вагомих аргументів, щоб змусити Московію погодитися на переговори з прийнятними для України умовами.
“Світ більше не є однополярним, а США вже не мають такого беззаперечного впливу, як раніше. Навіть із залученням інших держав, таких як Китай чи Індія, мирні домовленості не будуть досягнуті швидко”, – переконаний Кожемяко.
Третім фактором є недооцінка ситуації на фронті. За словами Кожемяка, західні та українські політики, бізнесмени й громадяни часто не розуміють реального становища.
“Переговорна позиція формується саме на полі бою. Ворог нарощуватиме свої зусилля, використовуючи нові методи ведення війни”, – додав він.
Кожемяко вважає, що навіть у разі переговорів про мир, він буде тимчасовим.
“Найближчі 50 років або й довше Україна житиме під загрозою повторного вторгнення з боку РФ”, – підсумував військовий.
Він закликав українців не покладати надмірних сподівань на допомогу ззовні.
“Ніхто у світі нам нічого не винен. Ми самі повинні боротися за існування своєї держави”, – підсумував військовий.
До слова, Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що лінія розмежування у війні Московії проти України навряд чи сильно зміниться в осяжному майбутньому.