Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має отримати гарантії безпеки: або у вигляді членства в НАТО, або ж повернення ядерної зброї.
Про це він сказав в інтерв’ю відомому британському журналісту Пірсу Моргану.
Зеленський наголосив, що затягування процесу вступу України до Альянсу створює загрози для держави, а якщо цей процес може тривати десятиліттями, то Україна повинна мати достатньо потужні засоби для захисту від агресії Московії.
“Поверніть нам ядерну зброю і дайте нам ракети в такій кількості, щоб ми могли зупинити Росію”, – заявив президент.
Також Зеленський прокоментував питання взаємодії із США, зокрема розповів, що отримав запрошення на інавгурацію Дональда Трампа, однак вважає, що його присутність там була б недоречною. В ході розмови він обговорив перспективи подальшої військової допомоги від Заходу та наголосив на необхідності зміцнення обороноздатності України.
Інтерв’ю тривало 90 хвилин і буде опубліковане на YouTube-каналі Пірса Моргана 4 лютого о 20:00 за Києвом. Сам журналіст назвав розмову надзвичайно відвертою та змістовною, що свідчить про глибину піднятих тем та важливість питань, які зараз стоять перед Україною.
До слова, генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що партнери мають допомогти Україні досягти такого миру, щоб у диктатора Владіміра Путіна навіть не з’являлася ідея знову атакувати її.
Як повідомлялося, голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що Московія не демонструє готовності до припинення війни проти України, а її дії свідчать про довгострокову підготовку до подальшої ескалації конфлікту.
Нагадаємо, керівник військової розвідки Фінляндії Пекка Турунен повідомив, що до кінця 2026 року Московія планує масштабне розширення своїх збройних сил, збільшивши чисельність армії на 30% – до 1,5 мільйона військовослужбовців.
Крім того, представник Альянсу Джеймс Аппатурай, відповідальний за оновлення стратегії НАТО у сфері гібридної війни заявив, що країни НАТО можуть зіштовхнутися з реальними загрозами з боку Московії, такими як диверсії та підпали, що призведуть до “значних” втрат.
До слова, міністр оборони московитів Андрєй Бєлоусов заявив, що РФ готується до будь-якого розвитку ситуації у світі, включно з можливою війною з НАТО. За його словами, вона може розпочатись найближчим десятиліттям.
Відомо також, що армія Естонії спільно з НАТО готується до можливої війни з Московією. Країна може завдати удару по московитській території у разі підготовки Москви до нападу на Альянс.