Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт заблокував запровадження санкцій проти кількох десятків росіян у межах 16-го пакета обмежень ЄС, зокрема предстоятеля РПЦ Кіріла.
Про це повідомив речник угорського уряду Золтан Ковач.
Угорщина зупинила санкції проти 27 осіб і організацій, включно з патріархом Кирилом. Сійярто пояснив це тим, що “атака на релігійних лідерів підриває мирні зусилля”.
Крім того, Угорщина домоглася винятків у санкційному режимі, зокрема дозволу для компанії MOL використовувати московитські нафтопродукти, а також виключення з обмежень на технічне обслуговування нафтопроводу “Дружба” та метро в Будапешті.
Також Будапешт завадив санкціям ЄС проти Олімпійського комітету Московії та двох футбольних клубів, назвавши їх “абсурдними”.
“Епоха санкцій закінчилася. Виникає нова реальність із багатообіцяючими переговорами між США та Росією”, – заявив Сійярто, висловивши сподівання на скасування обмежень у майбутньому.
Нагадаємо, 19 лютого, посли країн Євросоюзу затвердили 16-й пакет санкцій у відповідь на повномасштабну агресію Московії проти України.
До слова, державний секретар США Марко Рубіо заявив, що США не планують скасовувати санкції проти Московії принаймні до укладення угоди про закінчення війни в Україні.
Як повідомляв "Рупор", відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.
У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.
Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.
Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.
"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Тож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, вони є насправді спадкоємцями огидної сегрегаційної політики Угорщини ХХ століття..."
Веніамін Цвєтков