ПОЛИТИКА
28.08.2024Басейни, а не дрони: Львівський університет і "Ескулаб" під прицілом неефективного управління
ПОЛИТИКА
02.07.2024Від міністра Федорова вимагають пояснити інформацію про ймовірний злив даних із "Дії"
вологість:
тиск:
вітер:
Наразі спостерігається тенденція — українці, які працюють за кордоном більше п’яти років, не повертаються на Батьківщину. Щоб їх втримати, держава має сприяти малому і середньому бізнесу.
Таку позицію висловив Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру у програмі “Про гроші” на телеканалі “Еспресо”.
“Є сумна тенденція, характерна не тільки для України: заробітчани, які постійно виїжджають працювати і працюють більше 5-ти років, залишаються на постійне місце проживання. Така ситуація в Португалії, в Польщі тощо. На жаль, ми не просто втрачаємо робочі руки, ми втрачаємо і громадян. Тому що вони спочатку отримують посвідку на постійне проживання, а потім громадянство”, — сказав Кушнірук.
За його словами, щоб попередити еміграцію, держава має сприяти малому і середньому підприємництву.
“Йдеться про оподаткування, податки на фонд оплати праці. Саме це буде створювати певні стимули і для самих заробітчан, і для бізнесу створювати робочі місця в Україні. Якщо цього не робити — ситуація буде лише погіршуватися”, — прогнозує він.
В Польщі працює близько 1,5 млн українських робітників, з яких близько 600 тис. платять податки в Україні. Про це посол України у Республіці Польща Андрій Дещиця сказав під час всеукраїнського форуму "Україна 30".
Попри карантин заробітчани у 2020 році переказали в Україну $12,1 млрд.
У 2014 році у Польщі було 680 фірм, де власниками були українці, в в 2016 році у Польщі працює 16 тис. підприємств, де власниками або співвласниками є українці.
Наразі у Польщі навчається близько 50 тис. українських студентів.
Підготував Василь Сподаренко